System monitorowania dostępności stron WWW – nowe funkcje

S

Wysyłka powiadomień o awariach na Messengera

Nie masz czasu lub możliwości ciągłego sprawdzania maili? Informacja o awarii Twojej strony to nie jest coś co może poczekać. Tutaj liczy się czas reakcji!

Dlatego obok powiadomień mailem czy SMSem, uruchomiliśmy kolejny kanał komunikacji. Teraz o ewentualnej awarii Twojej strony poinformujemy Cię również za pośrednictwem Messengera.

Zrzuty ekranu wysyłane w przypadku awarii

Zazwyczaj lakoniczna informacja, że strona nie działa nie pomoże w rozwiązaniu problemu. O tym jakie są najczęstsze przyczyny niedostępności strony pisaliśmy we wpisie najczęstsze awarie stron internetowych i sposoby ich wykrywania.

Jeśli wiesz, że Twoja strona nie działa/nie działała i chcesz zgłosić awarię swojemu hostingodawcy lub osobie odpowiedzialnej za utrzymanie strony, osoby te zapewne poproszą o przesłanie zrzutu strony lub kodu błędu. Taka informacja jest pomocna w szybszej diagnostyce i rozwiązaniu problemu z niedziałającym serwisem.

Wdrożyliśmy funkcjonalność, dzięki, której przy każdej przerwie w dostępności Twojej strony otrzymasz od nas na e-maila zrzut ekranu z informacjami jak wyglądała Twoja strona w czasie awarii. Dodatkowo taki graficzny plik to twardy kontr-argument na standardowe hasło „u mnie działa”. 😉

Monitoring daty wygaśnięcia domeny i certyfikatu SSL

Domena internetowa to część wizerunku Twojej firmy. Gdy przeoczysz termin jej wygaśnięcia możesz ją bezpowrotnie stracić lub pogrążyć publiczny odbiór Twojej działalności. Na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w przechwytywaniu wygasających domen. Takie przeoczenie może sporo kosztować. Najprawdopodobniej osoba, która „przechwyci” domenę będzie próbowała ja sprzedać za dużo większą kwotę, lub co gorsze, domena zostanie przechwycona przez konkurencję i na przykład przekierowana na jej stronę. W takim wypadku wszyscy klienci będą trafiać wprost do konkurencji. Co więcej – wysyłane maile również!

Certyfikat SSL to narzędzie, które uwiarygodnia bezpieczeństwo Twojej domeny. Potwierdza bezpieczeństwo szyfrowania danych przesyłanych pomiędzy użytkownikiem a serwerem.  Brak takiego certyfikatu wpływa między innymi na współczynniki SEO i pozycje danej strony w wynikach wyszukiwania Google. Niższa pozycja skutkuje mniejszą ilością osób odwiedzających Twoją stronę – czyli Twoich potencjalnych klientów czy czytelników.

Dlatego własnie wdrożyliśmy monitoring ważności Twojej domeny i przypisanego do niej certyfikatu SSL. Dzięki tej usłudze, przez 5 kolejnych dni (przed datą wygaśnięcia) otrzymasz przypomnienie o zbliżającym się terminie ważności certyfikatu.   

WebPing.pl - monitoring ważności domeny i SSL

Okna serwisowe dla zaplanowanych przerw w działaniu strony

Planujesz prace na swojej stronie? Wiesz, że przez pewien okres będzie ona niedostępna? W systemie monitorowania stron WebPing masz możliwość ustawienia tzw. „okien serwisowych”. To pojedyncze lub cykliczne „wyciszanie” powiadomień o niedostępności Twojej strony. Dzięki temu w czasie prac nad stroną i podczas jej niedostępności nie będziesz otrzymywać zbędnych powiadomień.

WebPing.pl - okna serwisowe strony
WebPing - ustawianie okien serwisowych w monitorowaniu dostępności strony

Zachęcamy do przetestowania wszystkich nowych opcji w panelu WebPing.

Jeśli jeszcze nie masz konta w naszym systemie nie wahaj się dłużej i ZAŁÓŻ TERAZ konto demo aby za darmo przetestować oferowane przez nas funkcje monitorowania dostępności i prawidłowego działania Twojej strony WWW.

O autorze

Dodaj komentarz

webping przez webping
lipiec 2024
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031