Laptop do pracy – HP, Dell czy może Apple?

L

Powszechnie wiadomo, że laptop to podstawowe narzędzie pracy na różnych stanowiskach w wielu branżach. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze biznesowego laptopa? Czym charakteryzują się laptopy HP, Dell oraz Apple? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biznesowego laptopa?

Jak wspomniano we wstępie laptop to w przypadku wielu stanowisk podstawowe narzędzie pracy. Ważne jest zatem to, by był to wysokiej jakości sprzęt, który nie będzie w żaden sposób ograniczał pracownika. Co więc warto wziąć pod uwagę przy jego wyborze? Najważniejsze jest przede wszystkim to, by laptop biznesowy posiadał:

  • wydajny procesor,
  • dużą ilość pamięci RAM,
  • pojemny dysk twardy,
  • wydajny system operacyjny,
  • pojemną baterię, co przekłada się na czas jego użytkowania bez konieczności ładowania (np. będąc w terenie),
  • wytrzymałą obudowę,
  • odpowiednie zabezpieczenia,
  • niewielką wagę.

Bardzo ważne jest również to, by dobierać laptop pod kątem specyfiki danego zawodu. Najbardziej zaawansowanego sprzętu będą zatem potrzebowali programiści czy graficy komputerowi. Handlowcowi wystarczy natomiast laptop, który będzie cechowała wysoka wydajność oraz długa praca baterii, ponieważ może potrzebować sprzętu poza biurem.

Laptopy HP

HP to jeden z liderów na rynku laptopów biznesowych, a udział firmy w całym rynku przekracza 20%. Laptopy HP są bardzo chętnie kupowane na całym świecie, także w Polsce. Co wyróżnia sprzęt tej firmy? Laptop HP to przede wszystkim wysoka jakość wykonania oraz bardzo dobre parametry. Biznesowe laptopy HP z serii EliteBook to sprzęt dla profesjonalistów, który wyróżniają nie tylko ogromne możliwości, ale również nowoczesny wygląd. Jest to znak rozpoznawczy producenta, który ma świadczyć o profesjonalizmie użytkowników sprzedawanych przez niego laptopów. Mniej wymagające osoby, które jednak też chcą mieć HP laptop, mogą postawić na modele z serii Essential, które charakteryzuje przede wszystkim optymalny stosunek jakości do ceny.

Laptopy Dell

Dell to jeden z najbardziej znanych producentów laptopów biznesowych. Biznesowe laptopy Dell to przede wszystkim urządzenia z serii Vostro oraz Inspirion. Seria Dell Vostro to modele typowo biznesowe, które wyróżnia wysoka wytrzymałość osiągnięta dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów. Warto jednak podkreślić, że laptopy Dell Vostro są nie tylko odporne na uszkodzenia mechaniczne, czy upadki, ale również wysoce wydajne oraz wyposażone w nowoczesne matryce. Przykładem może być laptop Dell un3481, który posiada również wysokiej klasy zabezpieczenia w postaci czytnika linii papilarnych. W przypadku serii Inspirion zaletą jest z pewnością fakt, że znajdują się w niej zarówno budżetowe modele dla mniej wymagających użytkowników, jak i laptopy konwertowalne. W efekcie Dell laptop może być dopasowany do indywidualnych potrzeb. 

Laptopy Apple

Wśród producentów biznesowych laptopów ważną pozycję zajmuje również Apple. Laptopy Apple, czyli MacBooki, to wysokiej jakości sprzęt, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Warto również podkreślić, że laptopy Apple również można dopasować do potrzeb na danym stanowisku. W sprzedaży dostępne są bowiem zarówno MacBooki Pro, które gwarantują wysokie osiągi nawet przy dużym obciążeniu. Umożliwia to wysoce wydajny procesor, który bez problemu radzi sobie z obsługą kilku wymagających aplikacji jednocześnie. Wysoka wydajność wyróżnia także modele z serii MacBook Air, którą są nieco tańsze od Pro. W większości zastosowań ich funkcjonalność jest jednak zupełnie wystarczająca.

Podsumowując, należy stwierdzić, że wybór laptopa biznesowego powinien opierać się przede wszystkim na jakości oraz indywidualnych potrzebach dla danego stanowiska. Każdy z wymienionych wcześniej producentów posiada bowiem w ofercie zarówno modele dla mniej wymagających użytkowników, jak i sprzęt do zadań specjalnych.

O autorze

Dodaj komentarz

webping przez webping
lipiec 2024
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031