Dlaczego warto posiadać dysk przenośny 2TB?

D

Na naszych komputerach gromadzimy wiele danych. Często są to pliki tekstowe, zdjęcia czy nagrane filmy. To, jak dużo danych przechowujemy, zależne jest od wielu czynników. Często zdarza się jednak i tak, że dostępne na komputerze miejsce jest niewystarczające. W takim momentach doskonałym rozwiązaniem okazuje się dysk przenośny 2TB. W ten sposób możemy zgromadzić wszystkie, najważniejsze dla nas dane na jednym urządzeniu! 

webping.pl - Dlaczego warto posiadać dysk przenośny 2TB?
Dlaczego warto posiadać dysk przenośny 2TB?

Czym właściwie jest przenośny dysk SSD 2TB?

Przenośna pamięć SSD 2TB to po prostu dysk, na którym możemy zgromadzić niezbędne nam dane. Nasze komputery nie zawsze mogą pochwalić się pamięcią o dużej pojemności, co może być nieco problematyczne przy dłuższym użytkowaniu sprzętu. Dobrym rozwiązaniem będzie tutaj regularne zgrywanie zdjęć z aparatu. Jeżeli tworzymy pliki o dużej wadze, to z czasem będziemy mieć problem nie tylko z ich właściwym segregowaniem. Po prostu zamknie nam na nie miejsca. W takim przypadku wystarczy jedynie zaopatrzyć się w dodatkowy dysk przenośny 2TB.

Jak użytkować przenośną pamięć SSD 2TB?

Ale w jaki sposób użytkować tego rodzaju urządzenie? Czy jest to skomplikowane? Otóż każdy użytkownik powinien poradzić sobie z tym zadaniem. Konieczne jest podpięcie dysku do naszego komputera. Wygląda to podobnie jak w przypadku zgrywania danych z telefonu czy pendrive’a. Warto jednak mieć na uwadze, aby posiadanego dysku nie narażać na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Musimy chronić go przed wilgocią, a niekiedy nawet i wstrząsami. Gdy nie używamy dysku, najlepiej jest przechowywać go w etui, co zapobiegnie zarysowaniu obudowy. Nie zostawiajmy też urządzenia na pełnym słońcu. Zawsze czytajmy dokładnie wskazówki umieszczone w instrukcji przez producenta. A jaki dysk może być najlepszym wyborem? 

Jaki przenośny dysk SSD 2TB może się sprawdzić? 

Jeżeli potrzebujesz wytrzymałego urządzenia, to rozważ zakup takiego sprzętu, jakim jest przenośny dysk SSD 2TB Samsung T7 Shield. Czym wyróżnia się ten wariant? To między innymi wytrzymała obudowa, odporna na przenikanie pyłu oraz wody o stopniu ochrony IP65. To sprawia, że urządzenie jest chronione przed niektórymi czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo jest to także odporność na upadek z wysokości do 3 metrów.

Jeżeli wybierzesz dysk przenośny Samsung T7 Shield, możesz mieć pewność natychmiastowego przesyłania ogromnych plików. W jaki sposób jest to możliwe? Mamy tutaj wejście USB 3.2 Gen 2 i PCIe® NVMe™, które zapewniają prędkości sekwencyjnego odczytu oraz zapisu wynoszących odpowiednio 1050/1000 MB/s. Co więcej, istnieje także możliwość edycji bezpośrednio z dysku. 

Sprzęt współpracuje nie tylko z komputerem PC czy MAC, ale też innymi urządzeniami, takimi jak na przykład konsole. Na uwagę zasługuje także aspekt wizualny. W przypadku tego dysku możesz wybierać nie tylko pojemność dysku, ale także kolorystykę. Dostępne są modele czarne, niebieskie oraz beżowe. Pokryty gumą uchwyt zapobiega sytuacjom, w których to dysk mógłby wyślizgnąć się z ręki. Tutaj nawet najmniejsze detale okazują się być istotne. 

Artykuł przygotowany we współpracy z Samsung Polska.

O autorze

Dodaj komentarz

webping przez webping
lipiec 2024
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031